Blog > Komentarze do wpisu
Toile de Jouy

Kilka miesięcy temu pracowałam nad dużym projektem. Komplet obejmował aż 6 przedmiotów: chlebak, solniczkę, zegar, młynki do soli i pieprzu oraz chustecznik. Miał pasować do stylowej kuchni z podobnymi wzorami i kolorami. Wybór padł na sielankowe scenki w kolorze granatowym. Ponieważ na każdej serwetce były tylko 4 różne wzory: 2 duże i 2 małe, musiałam je pociąć na jeszcze mniejsze i zestawiać w różnych konfiguracjach, aby wydawało się, że jest ich więcej. Nie chciałam jednak umieszczać ich zbyt gęsto, bo mimo tylko dwóch kolorów wyglądałoby pstrokato. A wyszło tak:

komplet decoupage

Chlebak jest duży i wyszedł całkiem ładnie. Zresztą chlebaki zwykle ładnie wychodzą, ale dużo przy nich pracy (to szlifowanie!):)

chlebak decoupage toile de Jouy

Wszystkie przedmioty mają tło w kolorze ecru, lakierowane są na półpołysk (zgodnie z życzeniem), choć wydaje mi się, że w tym przypadku mat wyglądałby lepiej.

solniczka decoupage toile de Jouy

Niestety, okazało się, że efektowne serwetki są jednocześnie bardzo słabej jakości i pod wpływem kleju druk się rozpływa i brudzi tło. Ile się namęczyłam, żeby to potem usunąć! A i tak do końca się nie udało:(

chustecznik decoupage toile de Jouy

Najbardziej jestem zadowolona z młynków. Uważam, że wyszły uroczo;)) Mają 24 cm wysokości.

młynki decoupage toile de Jouy


Na koniec jeszcze zegar z MDF o średnicy 40 cm. Nie chciałam oklejać całego wzorem, bo obawiałam się, że trudno będzie odczytać godzinę. Za to wymieniłam oryginalne wskazówki na dłuższe i jest zdecydowanie lepiej:) Sporo zabawy było z umieszczeniem cyfr we właściwych miejscach, bo nie mam tak dużego szablonu, więc cyfry są transferem wydruku. Jakoś transfery mi nie leżą;((

zegar decoupage toile de Jouy

A na koniec oczywiście Sting i przepiękna, poruszająca piosenka:środa, 07 czerwca 2017, 1.hanutka

Polecane wpisy

Komentarze
2017/06/09 09:50:33
Cudny ten zestaw.... :) przepiękny. Zazdroszczę nowej właścicielce....:) Poproszę o więcej wpisów :D Gina
-
Gość: Mira, *.61.citypartner.pl
2017/06/09 21:51:57
Fajnie Haniu, że wciąż masz czas, chęci i chętnych na dekupażowe cudeńka. Wyobrażam sobie, że to było duże wyzwanie, wszak to spory zestaw, różne kształty i mnóstwo zakamarków. Ale jak zwykle dałaś radę !
Popatrz Haniu, podczas naszych pogaduch przy kawie zupełnie pominęłyśmy temat dekupażu ... wciąż miło wspominam nasze spotkanie i smak porzeczkowego tortu :)))
Sting cudowny, taki nostalgiczny i mądry (ale to już ustaliłyśmy w Krakowie). Ściskam!
-
2017/06/09 23:26:53
Gino, jak się cieszę, że zajrzałaś:* Ściskam Cię serdecznie!
Mireczko, ja też ciepło wspominam nasze spotkanie (każde:)). Już się nie mogę doczekać następnego:) Rzeczywiście nie rozmawiałyśmy o dekupażu, no i dużo innych tematów nam zostało... A wiesz, że w październiku Sting zagra w Krakowie? Buziaki!
-
2017/10/28 22:00:10
Jeju, wyglądają obłędnie. Tylko osoby, które kiedykolwiek miały styczność z rękodziełem zdają sobie sprawę z tego, ile pracy trzeba włożyć w to, aby osiągnąć taki efekt jaki udało się osiągnąć Tobie...
-
2017/10/29 21:33:14
Zgadzam się z przedmówcą - tylko osoby, które same miały styczność z rękodziełem wiedzą, ile pracy trzeba włożyć w tego typu przedmioty. Z ciekawości zapytam - czy można u Ciebie złożyć zamówienie na podobny komplet? Jeśli tak, to ile by on kosztował?
-
Gość: Karolina, *.96.236.134.tvksmp.pl
2017/12/05 22:20:14
Pani Haniu u Pani jak zwykle tak profesjonalnie i cudnie..wszystko się zgadza, wszystko bym chciała mieć u siebie :P


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło