niedziela, 28 listopada 2010
Róże i bzy

Święta coraz bliżej, a mnie praca idzie jakoś leniwie. Kręgosłup odmówił mi posłuszeństwa i do stycznia muszę codziennie jeździć na rehabilitację. Zabiera to czas i ... niewiele pomaga. Moja lekarka postanowiła poznać powód mojego ciągłego zmęczenia, zleciła badania i na pięć możliwych przyczyn - są wszystkie;). Powinnam już się czołgać:D Ale co tam - spadł śnieg i jest pięknie:)

Jak na to moje lenistwo, to nawet dość sporo rzeczy powstaje, sama się dziwię kiedy. Gdyby nie te moje przypadłości, to pewnie by aż furczało:D

Ostatnio zmajstrowałam kolejny kuferek na biżuterię. Dużo przy nim pracy, ale wygląda efektownie. Tym razem doszłyśmy z moją młodszą córką (ona ma artystyczną duszę:)) do wniosku, że nie potrzeba już spękań i został tylko spatynowany.

kuferek na biżuterię decoupage

Wewnątrz jak zwykle wykończony welurem, tym razem zielonym.

kuferek na biżuterię decoupage

kuferek na biżuterię decoupage

piątek, 19 listopada 2010
Zmagania z czasem, życiem i lawendą

Znowu weekend. Czemu tak szybko? Przecież dopiero był... W ogóle czemu tak szybko? Życie zaczyna być szalone, a my się temu poddajemy. I to szaleństwo rujnuje nam życie... Tyle na ten temat - wracam do całkiem spokojnego dłubania, bo to coś, czego nie muszę, nic od tego nie zależy, robię, bo lubię - i to jest piękne:). Ale niestety mam poczucie, że ktoś inny szaleje, żebym mogła sobie dłubać, co nie do końca jest prawdą. Koniec.

Dopadła mnie lawenda i bardzo chciała, żebym ją polubiła. Nawet przez chwilę jej się udawało, ale jestem twarda i uparta. Nie i już!

Ze średnio udanych zmagań wyszła deseczka na zapiski. Myślałam, że będzie ładniejsza, choć po przyklejeniu karteczek ujdzie.

Drugie lawendowe dzieło powstało przez przypadek i teraz uważam, że przez całkiem korzystny przypadek, choć na początku nie byłam taka zadowolona z obrotu sprawy. Otóż pewna pani chciała, żebym zrobiła dla niej chustecznik z lawendą taki sam, jak na dołączonym przez nią zdjęciu. Zgodziłam się zrobić podobny, bo przecież tamten był cudzy i żeby nie tracić czasu, pomalowałam od razu całe pudełko na lawendowo (bo tak miało być). No i w tym momencie pani zmieniła zdanie i już nie chciała chustecznika z lawendą. I zostałam z fioletowym pudełkiem... Musiało trochę odstać, żebym ochłonęła i zrobiła to po swojemu. Ponieważ fioletowy kolor już był, postanowiłam zrobić shabby chic. Świecą "pojechałam" po całości, aczkolwiek delikatnie, pomalowałam na kremowo i przetarłam, na dole nakleiłam fragment serwetki z paseczkami z lawendą, a na górze z innej serwetki wycięłam gałązki lawendy i napis. Nawet udało się to w miarę gładko przykleić. Na koniec delikatna bawełniana koronka, na którą namówiła mnie moja pani z pasmanterii. Jest tak śliczna, że potem pobiegłam dokupić więcej na zapas:).

chustecznik decoupage

chustecznik decoupage

piątek, 05 listopada 2010
Bluszczem opleciony

Wracam chwilowo do chusteczników. Do tego akurat wracam dosłownie, ponieważ zaczęłam go ok. półtora roku temu. Był pomysł i w trakcie się rozsypał. I można powiedzieć: bardzo dobrze. Jeśli się nie jest do końca przekonanym - lepiej odłożyć. Pomalowałam go na seledynowo, na przodzie przykleiłam gałązki bluszczu i okazał się tak okropnie smutny, że nie mogłam na niego patrzeć. Ale ja niczego nie wyrzucam, nie zmywam ani raczej nie przemalowuję - zawsze myślę, jak to teraz uratować. Trochę czasu mi na myśleniu zeszło, ale doszłam do wniosku, że trzeba wreszcie coś z tym zrobić. No i zrobiłam tak: to, co już było, zostało; dokleiłam jeszcze gałązki bluszczu na pozostałych ściankach; popryskałam czarną farbą; zrobiłam czarne stemple z pismem (słabo widoczne); spatynowałam krawędzie; polakierowałam supermatowym lakierem Touch Me. Voilà!

chustecznik decoupage

chustecznik decoupage

chustecznik decoupage

Mojej córce się spodobał, a jej pochwała dużo dla mnie znaczy:)

Na przekór deszczowej, wietrznej i ponurej pogodzie życzę wszystkim pięknego dnia


Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło