wtorek, 26 listopada 2013
Z odzysku

W zasadzie nie kupuję staroci, nie potrafię:( Zdarzyło mi się kilka razy i większość tych rzeczy leży do dziś z braku pomysłu.

Ta koneweczka zachwyciła mnie tłoczonym ornamentem. Od razu oczami wyobraźni zobaczyłam ją pięknie postarzoną. Ale w praktyce okazało się, że nie jest to takie proste i oczywiste, więc koneweczka zagruntowana też musiała swoje odstać.

Długo szukałam odpowiedniego wzoru, a w końcu zdecydowałam się na banalne różyczki. Koneweczka jest już sama w sobie ozdobna, więc ze wzorem nie ma co przesadzać.

Z drugiej strony wzór jest prawie taki sam. Koneweczka jest malutka, ma 14 cm wysokości. Była brudna i pordzewiała. Ponieważ w środku nie wyglądała najlepiej, pomalowałam ją i polakierowałam, ale teraz nie nadaje się już do podlewania kwiatków, lecz tylko do dekoracji.

Konewkę po wstępnym lakierowaniu potraktowałam przyciemniającym woskiem. Chciałam, żeby pozostał w zagłębieniach ornamentu i ładnie go podkreślił. Cała konewka nabrała ciemniejszego, nierównomiernego koloru. Nadmiar ciemnego wosku zebrałam woskiem bezbarwnym i całość wypolerowałam do połysku.

Ozdobiłam też z odzysku butelkę - na nalewkę, do ozdoby czy też jako wazonik. Nieduża, płaska, bardzo fajnie się ją ozdabiało.

Właściwie nie przepadam za zdekupażowanym szkłem, zwykle wygląda to tandetnie (sorry;)). Nazbierałam już całą masę butelek w ciekawych kształtach, trochę talerzy i miseczek, ale podchodzę do tego jak do jeża. Tu przez chwilę miałam natchnienie i chciałam nawiązać do tego pudełeczka.

Tu również wykorzystałam piękny papier ryżowy Decomanii. Nie mogłam się zdecydować, który bukiet wygląda lepiej, więc z jednej strony jest mniejszy, z drugiej większy:)

Ten wzór jest idealny do techniki malarskiej, więc trochę popaćkałam butelkę różnymi kolorami;))) Polakierowałam na mat, nie chciałam, żeby się błyszczała.


środa, 20 listopada 2013
Dzika róża

Dawno mnie nie było, a tu niespodzianka... reklama na mojej stronie. Czy ktoś mnie pytał?

Dużo się działo, czasu mało, pogoda brzydka, zdjęcia jeszcze gorsze. To tak w skrócie;)

Kiedy przez chwilę wyjrzało słońce, udało mi się zrobić zdjęcia mojego najnowszego dzieła - kolejnej szkatułki - walizeczki inspirowanej . Nie chciałam robić drugiej takiej samej, bo przecież każda ma być jedyna i niepowtarzalna, ale muszę przyznać, że tak bardzo byłam z niej zadowolona, że koniecznie chciałam się jeszcze zmierzyć z tematem;) Właśnie zauważyłam, że obie szkatułki dzieli równo rok.

Szukałam wzoru, który występowałby w rozmaitych wielkościach i konfiguracjach, był delikatny i nastrojowy. Kiedy sądziłam, że już żaden inny taki nie istnieje, wpadł mi w ręce papier Decomanii, który kupiłam może 5 lat temu i zastanawiałam się, po co?:) Wyglądał smętnie i nijako. Jakoś nie widziałam w nim potencjału. Ale od samego początku papiery Decomanii (te stare, klasyczne) były bardzo w moim guście, więc kiedyś kupowałam niemal bez opamiętania;) 

szkatułka na biżuterię decoupage

I czy to nie jest idealny wzór na taką walizeczkę? Tło zrobiłam shabby - beżowe na brązowym, dość mocno przetarte (jak na mnie;)). Sądzę, że to właśnie takie tło dało dobry efekt, bo wzór znakomicie się w nie wtopił i nie dominuje.

szkatułka na biżuterię decoupage

Wzór umieściłam tak, aby "schodził" na boczne ścianki. Krawędzie trochę przybrudziłam (zawsze używam brązowej farby, nigdy patyny), nieco pocieniowałam wokół wzoru.

szkatułka na biżuterię decoupage

Narożniki przybiłam sama, a Pan Mąż zamontował mosiężny uchwyt.

szkatułka na biżuterię decoupage

Wewnątrz walizeczka też jest zdobiona.

szkatułka na biżuterię decoupage

W środku bejcowana na kasztan (chyba - mam już kłopoty z pamięcią;)). Powierzchnie zdobione lakierowane na mat, bejca na półpołysk.

szkatułka na biżuterię decoupage

Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło