poniedziałek, 24 listopada 2014
Francja - elegancja:)

Nie tak dawno zrobiłam kolejną szkatułkę - walizeczkę na zamówienie [Pani Karolinko:***]. Miała być poważna i bardzo elegancka, a kolory wiodące to beż i bordo. Jak zwykle - na myśleniu trochę czasu zeszło;) Właściwie odpowiedni wzór dość szybko wybrałam, ale co z resztą? Nie chciałam szkatułki specjalnie postarzać, bo nie byłaby wystarczająco elegancka i po prostu nie pasowałaby do pokoju.

Chyba dobrze, że tak długo zastanawiałam się, bo wena dopadła mnie na urlopie:)

Niespodziewanie zainspirowała mnie tapicerka krzeseł w saloniku śniadaniowym w ślicznym hoteliku na zachodzie Francji.

Douarnenez

Douarnenez

Douarnenez

Zdjęcia krzesła ani saloniku nie zrobiłam, ale naprawdę było tam ślicznie. Choć hotel na zewnątrz zdecydowanie w stylu francuskim, to salonik miał utrzymany w stylu angielskim. Z saloniku i większości pokoi roztaczał się widok na ogród i ocean:)

Douarnenez

A wracając do krzeseł - miały bordową adamaszkową tapicerkę w romby z małymi złotymi akcentami. No i postanowiłam coś takiego namalować na dolnej części szkatułki. Niestety, nie mam szablonu z rombami i po długim zastanawianiu się doszłam do wniosku, że nie potrafię tego namalować. Pozostało mi znaleźć inne rozwiązanie. W swoich zasobach znalazłam serwetkę, która kolorystycznie odpowiadała mojej inspiracji.

I po tym przydługim wstępie, przedstawiam wreszcie moją francusko-angielską walizeczkę:)


szkatułka na biżuterię decoupage

Róże z papieru ryżowego Decomanii przykleiłam na tło z serwetki z beżowymi ornamentami - też przypomina tapicerkę lub tapetę. Namalowałam bordową ramkę (w kolorze róż) i trochę pocieniowałam jej krawędzie na bordowo BlendinGelem. Brzegi klapki są malowane w kolorze bakłażana, a krawędzie szkatułki muśnięte na złoto.

szkatułka na biżuterię decoupage

Już prawie skończyłam pracę, kiedy stwierdziłam, że czegoś brakuje mi w tej kompozycji. I wtedy dodałam transferowy bordowy napis. Jeszcze do tego okucia i uchwyt w kolorze starego złota i gotowe:)

A w środku pobejcowałam na ciemną wiśnię. Na klapce inne różyczki Decomanii i dedykacja.

szkatułka na biżuterię decoupage

Z końcowego efektu jestem  zadowolona:)

piątek, 07 listopada 2014
Herbaciarki

Ostatnio kilka pudełek zrobiłam, ale rzeczywiście już zdecydowanie rzadziej je ozdabiam. Dziś pokażę herbaciarki. Nic specjalnego, bo oklejane po całości.

Ten obrazek spodobał mi się już dawno, zdecydowanie taki vintage.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Obrazek sam z siebie postarzany, więc nic nie musiałam z nim robić. Dół i środek bejcowane na kasztan, mocno przecierane. Całość lakierowana na półpołysk.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Wewnątrz tło pomazałam różnymi odcieniami beżu i przykleiłam bratki z serwetki w podobnej kolorystyce. Jeszcze moje francuskie pieczątki i gotowe. (Tak się składa, że najlepsze pieczątki przywożę z urlopów we Francji, czemu u nas takich fajnych nie ma?)


ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Kolejnej herbaciarki nie zaliczam do najbardziej udanych:( Obrazek na wieczku ok, ale wewnątrz weny już zabrakło.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Motyw też od razu postarzany, więc bez kłopotu. Dół i środek bejcowane na orzech włoski, krawędzie nieco przyciemnione kasztanem. To pudełko również mocno przetarte, lakierowane na półpołysk.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

No i ten nieszczęsny środek:( Chciałam, żeby był jakiś motyw łaczący obie strony i znalazłam gałązkę dzikiej róży. Niestety, beżowe tło okazało się zbyt ciemne. Moje mazania, pryskania i cieniowania pogłębiły efekt starości, co raczej nie dodało mu uroku:( Mało co tam widać.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Z ostatniej herbaciarki jestem naprawdę zadowolona. Kiedy zobaczyłam tę serwetkę, koniecznie chciałam coś z nią zrobić. Czekała kilka lat, ale się doczekała:)

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Brakowało mi pomysłu na dół. Nie chciałam, żeby był cały czarny, bo wyglądałby zbyt mrocznie, więc okleiłam go serwetką z delikatnym białym wzorem. Trochę go przetarłam.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Krawędzie wieczka pomalowałam złamaną bielą (kolor maślany;), bo i tło serwetki nie jest śnieżnobiałe. Całość lakierowana na mój ulubiony półpołysk.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Dół wnętrza bejcowany na heban, a na klapce odbiłam napis za pomocą nitro.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Do następnego pudełka:)

Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło