środa, 17 lipca 2013
Różane chusteczniki

Powstały na życzenie. 

Pierwszy dość standardowy, ale uwielbiam tę serwetkę i ona mnie nigdy nie zawodzi:)

chustecznik decoupage

Pudełko w podobnym stylu jak mój zegar, herbaciarka i walizeczka, ale właśnie tak miało być.

chustecznik decoupage

chustecznik decoupage

Delikatny shabby chic kremowy na brązowym plus pieczątki z pismem i nutami, lekkie patynowanie. Lakierowany na mat.

chustecznik decoupage

Drugi chustecznik całkiem inny. Niby prosty, ale namęczyłam się przy nim co niemiara. Przede wszystkim z braku konkretów co do kolorów, wzorów, stylu, a jednocześnie pudełko miało być prezentem dla konkretnej osoby, do konkretnego wnętrza. Oj, nie lubię takich "niewiadomoco", a mam do zrobienia jeszcze trzy takie;)

Miało pasować do szarości (które w rzeczywistości okazały się beżami, czyli klapa:(). Ale do szarości pudełko z pewnością pasuje;)

chustecznik decoupage

Początkowo planowałam ozdobić srebrzystą serwetką tylko dłuższe boki, a resztę pomalować na szaro i wykończyć szablonem. Szary jednak okazał się zbyt ciemny, wręcz grafitowy i dość przygnębiający. Nawet srebrna szablonowa ramka tego nie rozjaśniła.

chustecznik decoupage

Czasu miałam niewiele, bo tyle zmarnowałam na wymyślaniu "niewiadomoco", że trzeba było się śpieszyć. Wpadłam na pomysł doklejenia czegoś jasnoróżowego. Ponieważ tło było bardzo ciemne, musiał być to dość gruby papier. Przypomniałam sobie, że niedawno kupiłam takie śliczne różyczki i tutaj będą w sam raz:)

chustecznik decoupage

I rzeczywiście różyczki są super, ale papier okropny - rozmięka, rozwarstwia się i schodzi kolor. Koszmar!

chustecznik decoupage

Lakierowane na wysoki połysk.

Nie wiem, czy obdarowanej na pewno się podobało, choć byłoby mi miło, gdyby używała, ale zamawiającej (czyli mojej mamie:) podobało się bardzo, a właściwie o to obawiałam się najbardziej. I w sumie mimo tych wszystkich kłopotów jestem zadowolona:)

niedziela, 07 lipca 2013
Samotna różyczka

Dziś oddech od decoupage'u, który był mi bardzo potrzebny. Nie było to całkowite odcięcie się od prac dekupażowych, bo tych akurat miałam aż za dużo w ostatnim czasie, ale taka przyjemna odskocznia:) Przemiła Pani Agnieszka poprosiła mnie o wyhaftowanie obrazka z gotowego zestawu i mimo że nigdy nie podejmowałam się takiego zadania, to ten haft spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam spróbować. Praca trwała 3 miesiące, ponieważ haftem zajmuję się sporadycznie, a od 5 lat w ogóle; miałam mnóstwo innych prac; kiepsko widzę; no i jak dla mnie był to najtrudniejszy haft, jaki do tej pory zdarzyło mi się wykonywać. Dlatego jestem ogromnie wdzięczna Pani Agnieszce za cierpliwość:)

Haft jest niewielki - 10 x 20 cm, ale na drobniutkiej Aidzie 18. Ponad 10 tysięcy ściegów.

21 kolorów "czystych" i 6 kombinowanych. Do tego część haftowana krzyżykami, część półkrzyżykami i różnymi grubościami nici - jedną, dwiema, trzema i czterema. 

Praktycznie nie ma tu większych powierzchni w tym samym kolorze. Każdy pojedynczy ścieg trzeba sprawdzać na schemacie. A że tkanina jest tak drobna, bez mocnych okularów i dodatkowo lupy, praca jest niemożliwa.

Część wzoru jest bez ściegów, co wcale nie przyspieszyło pracy, bo te puste miejsca też za każdym razem trzeba było policzyć.

Jeszcze kontury (też skomplikowane i wymagające sprawdzania każdego ściegu na schemacie) i gotowe.

Przed rozpoczęciem haftowania zastanawiałam się, po co aż tak bardzo skomplikowano ten wzór, ale z każdym haftowanym krzyżykiem przekonywałam się, że to ma sens. Haft jest niezwykle "malarsko" wycieniowany, a różne grubości nici dały efekt tkaniny żakardowej. Szczególnie oglądany przez lupę, jest po prostu niesamowity!

Dla zainteresowanych zestaw do kupienia tu.

I jeszcze lewa strona, bo zawsze o nią dbam;) Mimo ogromnej liczby krótkich kawałków, chyba nie wyszło najgorzej:)


Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło