czwartek, 22 sierpnia 2013
Coś na stół

Takie różne, już nie najnowsze, co to w jadalni się przydają:)

Postanowiłam poszukać nowych wzorów na pierścienie do serwetek. Na razie wykorzystałam jeden - niebieski. Po raz pierwszy ozdabiałam pierścienie wypukłe i choć z pewnością są ładniejsze i bardziej dekoracyjne, to ozdabiać wolę te proste.

Malowane na biało, same pierścienie pokryte werniksem szklącym, pudełko lakierem błyszczącym.

Wokół klapki namalowałam srebrną ramkę i dodałam fragment pieczątki z pismem (też srebrnym). Do całości srebrny stylowy zameczek.

Na stole może też przydać się komplet do przypraw. Tym razem kolorowy i radosny:)

Kwiatki z różnych serwetek, napisy transferowe, całość pokryta werniksem szklącym.

Przydać się może także herbaciarka. Znany wzór, który też już wykorzystywałam (tu), ale tym razem miał być bez napisu na dole. Mnie się ten napis podoba, ale miało być bez, więc tak jest:) Miejsce po nim musiałam zamalować - chyba wyszło nie najgorzej;))

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

Boki znowu pomalowałam w kolorach i stylu serwetki, dodałam zameczek, wylakierowałam na mat.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

A w środku nakleiłam "kuchenny" obrazek i bejcowałam na kasztan.

ręcznie zdobiona herbaciarka decoupage

I jeszcze komplet marmurkowych świeczników. Miały pasować do tych kuferków, ale być inne, więc szukałam kwiatów czerwonych, które nie są makami i występują w różnych wielkościach zachowując ten sam styl. 

Nie jestem do końca zadowolona z wyboru, chyba są za bardzo świąteczne... Malowanie marmuru cały czas ćwiczę:)

Świeczniki można obrócić tak, że w ogóle nie będą widoczne kwiatki lub tylko na niektórych.

Lakierowane na połysk.


sobota, 17 sierpnia 2013
Drobiazgi

Dziś sporo zaległej drobnicy;) Niektóre chyba jeszcze z zeszłego roku. Tak rzadko piszę, że nie wszystko pokazuję od razu, a potem już mi umyka. Starość;D

Na początek ptaszki z przyssawką w ciepłych odcieniach.

Pomalowałam na beżowo, nakleiłam postarzany papier nutowy, a na to pomarańczowe kwiatki z papieru ryżowego. Krawędzie lekko spatynowane, całość lakierowana na mat.

Pomyślałam sobie, że przyssawkę można przekładać na drugą stronę i pomalowałam też spód. Tutaj o wiele prościej, bo tylko szablonem.

Potem jednak doszłam do wniosku, że przekładanie przyssawek jest jednak zbyt kłopotliwe i kolejny komplet  ozdobiłam tylko z jednej strony, a drugą pomalowałam i polakierowałam (taka całkiem golutka nie jest;).

Ten komplecik jasny i radosny, też lakierowany na mat (chyba:)).

I jeszcze zawieszki-rybki. Miały być zielono-żółte. Trochę mi brakowało na nie pomysłu, są takie malutkie:) Ostatecznie znalazłam ornamenty w tych kolorach i przykleiłam po całości.

A gdyby zechciały płynąć w drugą stronę, to też są pomalowane, odręcznie:)


Inne drobiażdżki, to klamerki. Niby malutkie, a roboty całkiem sporo. W tych kompletach postanowiłam oprócz frontów, ozdobić też boki. Trochę zabawy było...i mnóstwo szlifowania.
A na koniec stojaczek na ręcznik papierowy. Niby i tak nie widać zdobień, ale jak się papier skończy, będzie niespodzianka:) No nie mogłam takiego golutkiego zrobić;))) Miał w zamyśle pasować do cukiernicy i pudełka.


środa, 07 sierpnia 2013
Zakładkowo

Kilka zakładek, które zrobiłam jeszcze przed wakacjami.

Miały być z czarnymi kotami, a kotki musiały mieć otwarte oczy. Taki wymóg:)) Nie miałam tych znanych kocich serwetek, więc wykombinowałam inaczej. Do tła użyłam różnych serwetek z delikatnymi ornamentami w kolorze ecru.

Nr 1:

Nr 2:

Nr 3:

Nr 4:

Starałam się, żeby koty na poszczególnych zakładkach były w podobnym stylu. Lakierowane na półpołysk. I wszystkie razem:)


Ostatnia zakładka powstała wcześniej jako prezent dla Pani Agnieszki od "samotnej różyczki". Chciałam w niej nawiązać właśnie do tego haftu.

I to tło tej zakładki stało się inspiracją do zakładek z kotami. A różyczki z pięknego papieru ryżowego Decomanii.

Lakierowana na mat, krawędzie lekko złocone. Udało mi się znaleźć pasującą atłasową wstążeczkę i dodałam drewniany koralik. Wyszło bardzo subtelnie:)


Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło