środa, 16 października 2013
Sielsko

Już od dawna marzył mi się kolejny cebrzyk. Po udanej próbie z lawendą chciałam znowu zmierzyć się z tą formą, ale z innym wzorem. Drewniany cebrzyk zdecydowanie kojarzy się sielsko, więc i wzór powinien odpowiadać stylowi rustykalnemu. Choć papierów ryżowych ITD nie darzę szczególną sympatią, ten wzór rumianków naprawdę mnie zachwycił:)

Ten cebrzyk jest o wiele większy od lawendowego i wykonany ze sklejki. No i nie jest z "odzysku".

Pomalowałam go farbą oliwkową, przetarłam świecą, a potem pomalowałam w kolorze ecru. Wydaje się biały, ale to złudzenie.

Z drugiej strony też jest dekorowany.

Nie podoba mi się między innymi to, że na tych papierach występuje tylko jeden wzór różniący się wielkością. Inne firmy umieszczają różne warianty wzoru, co daje jakieś możliwości kompozycji.

W środku też wzorek.

I na uchwycie:) Całość lakierowana na mat.

W niedzielę byliśmy z Panem Mężem na koncercie "Zaucha symfonicznie". I co? No tak sobie;) Tego nie da się po prostu zaśpiewać lepiej ani nawet tak samo dobrze. A połączenie koncertu z imprezą sportową dość kuriozalne:(


piątek, 04 października 2013
3 x niewiadomoco;))

Przed urlopem pisałam o chustecznikach i wspomniałam, że mam jeszcze do zrobienia trzy bez konkretnych wskazówek, ale dla konkretnych osób, do konkretnych wnętrz, których na oczy nie widziałam;) Wskazówki były bardzo mgliste: "chyba różowe" lub "raczej beże i brązy". Wnętrz nie widziałam, ale osoby trochę znam, więc po głębszych przemyśleniach coś tam wykombinowałam:)

Pierwsze pudełko dość klasyczne, ale delikatne. W różyczki na bladoróżowym tle. Bez zbędnych ozdób.

chustecznik decoupage

Wzór z serwetki, wycinany, całość lakierowana na półpołysk.

chustecznik decoupage

Ozdobiony ze wszystkich stron. Tutaj chyba kolor najlepiej widoczny:

chustecznik decoupage

Drugi w tym samym kolorze, ale ze ślicznymi piwoniami Decomanii.

Ciekawa sprawa, jak dużo zależy od samego wzoru. Drewniane chusteczniki są identyczne, tak samo malowane podkładem i potem tą samą różową farbą Pink Magnolia firmy TO-DO, tyle samo warstw. Zdjęcia obu robione w tym samym czasie i w tym samym miejscu, a tło wygląda zupełnie inaczej:)

chustecznik decoupage

Ponieważ sam wzór wyglądał dość blado i smętnie, wymyśliłam dla kwiatków tło w postaci kratki z szablonu. Pomalowałam ją w kolorach kwiatów, barwy się przenikają i muszę powiedzieć, że bardzo mi się to podoba. Jestem ogromnie zadowolona z tego pomysłu i nawet z wykonania:) Wyszło dokładnie tak, jak chciałam. Ten chustecznik uważam za jeden z najbardziej udanych w moim wykonaniu:)

chustecznik decoupage

Również ozdobiony ze wszystkich stron. Lakierowany na półpołysk.

chustecznik decoupage

chustecznik decoupage

I ostatni, co to w beżach miał być;) Ten chyba sprawił mi najmniej kłopotu, bo beżowo-brązowych wzorów nie ma za wiele (takich do klejenia po całości nie liczę, bo tak robić nie lubię).

chustecznik decoupage

Do tego pięknego wzoru przymierzałam się od dawna. 

chustecznik decoupage

Tło cieniowane różnymi beżami i na to kwiatowy szablon też w różnych odcieniach beżu. Inspiracją był wcześniejszy mój chustecznik, w którym takie tło uważałam za szczególnie udane.

chustecznik decoupage

Również ozdobiony ze wszystkich stron. Lakierowany na aksamitny mat lakierem Touch Me firmy TO-DO. Idealnie pasuje, cudo:)))

chustecznik decoupage

Mimo pośpiechu wydaje mi się, że prace wyszły całkiem fajne. Na razie tylko pierwszy został dany w prezencie i podobno się podobał:) Mam nadzieję, że i pozostałe się spodobają.

Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło