Wpisy z tagiem: notes

piątek, 22 lutego 2019
Powrót do gwiazd

To tak odwrotnie niż u Lema;D

A konkretnie chodzi o zodiak. Po długim czasie na zamówienie powstały kolejne notesy ze znakami zodiaku.

Pierwszy miał być dla Skorpiona, w kolorach jesieni.

notes decoupage

Na początku planowałam zrobić okładkę podobnie jak dla Lwa. Malowałam po kolei farbami: czerwoną, brązową, beżową, pomarańczową i mokrą farbę odciskałam na kartce papieru. Niestety, efekt mnie nie zadowolił. W ogóle nie było to podobne do tamtej okładki. I wtedy przypomniałam sobie, jak kiedyś malowałam brzegi lustra z Klimtem. Właśnie taki efekt chciałam osiągnąć. Wystarczyło wziąć foliowy woreczek, te same farby i naprzód!:)

notes decoupage

Rezultat fajny, jeszcze trochę złota przemyciłam. Na koniec wylakierowałam na połysk.

notes decoupage

Drugi notes, dla Strzelca, miał być zielony. No to jest.

notes decoupage

W notesach zawsze należy wzmocnić grzbiet serwetką, gdyż sama farba szybko popękałaby na zgięciach. Miałam akurat ciemnozieloną serwetkę ze złotymi ornamentami i jej pasek przykleiłam na grzbiecie. Nawiązując do jej wzoru na reszcie okładki namalowałam szablonem złote arabeski.

notes decoupage

Nadal mi czegoś tu brakowało i dodałam jeszcze seledynową pieczątkę z listem. Może trochę za dużo tego?

notes decoupage

Notes również wylakierowany na połysk.

A na koniec megagwiazda. Jak zwykle nie mogłam się oprzeć:)piątek, 26 października 2012
Bardzo dawno nie było

notesów:)

Powstały jeszcze przed urlopem, ale jakoś nie miałam okazji pokazać.

Pomysł na ten zrodził się już dość dawno. Chciałam nawiązać do tej herbaciarki.

Właściwie jest to pamiętnik w okładce z papier-mâché z gładkimi kartkami. Kiedyś już takie wykorzystywałam. Jako tło zastosowałam drugą warstwę serwetki z klawiaturą. Wszystkie motywy pocieniowałam brązową farbą z BlendinGelem, aby nadać im głębi. Notes polakierowałam na mat.

Drugi notes też ma swoją inspirację w starych moich wytworach. Kiedyś miała być to seria, ale to dopiero druga sztuka. Poprzednio był Lew, teraz Panna.

To zwykły notesik A6 z kartkami w kratkę. Okładka malowana w podobny sposób, tylko tym razem błękit na lazurowym. Lakierowany na półpołysk.


czwartek, 20 września 2012
Było, minęło

Czyli już po urlopie. I szkoda, i nie:) Lubię być w domu. Nawet bardzo:)

Znowu było inspirująco, naoglądałam się pięknych miejsc, pięknych rzeczy i w ogóle wszystkiego pięknego. Trochę brzydkiego też było, ale o tym nie napiszę;)

Dziś będzie dużo zdjęć - głównie pięknych miejsc.

I bardziej dla ludzi:D

Ten widok zawsze mnie zachwyca - Paryż jest biały!

Niesamowitych miejsc było tyle, że nie sposób wszystkie pokazać.

A dekupażowo w temacie powstała deseczka na zapiski. Zrobiłam ją jeszcze przed wyjazdem, jakby "w oczekiwaniu":)

Ponieważ serwetka była za krótka na deseczkę, resztę należało domalować. Wyszło tak sobie;), ale jest schowane pod karteczkami.wtorek, 05 października 2010
Albumy Uli

Te albumy miałam pokazać już dawno, ale jakoś nie było okazji. Zrobiłam je w maju na życzenie urkye. Były przeznaczone dla rodziców Młodej Pary.

Wykorzystałam fajne albumy Rayhera - w surowych, tekturowych okładkach, z gładkimi kartkami. Bardzo przyjemnie się je ozdabia, farba bardzo dobrze je pokrywa, nie potrzeba primera. Otrzymałam sugestie co do kolorystyki i zdjęcia do wykorzystania.

Pierwszy prezentuje się tak:

Malowałam na seledynowo i potem suchym pędzlem farbą ciemnozieloną i złotą. Wokół zdjęć złota konturówka. Lakierowany na półpołysk.

Tył:

A to drugi, który miał być pomarańczowy i koniecznie zawierać koci element:). Długo się głowiłam nad tłem, aż wymyśliłam kocie ślady. Podobno się spodobały.

I z tyłu:

I wspomnienie pięknej muzyki słuchanej trzy dni temu w cudnym Parku Güell w Barcelonie - tam w wersji na cymbały:)


sobota, 12 czerwca 2010
Muzyka, muzyka

Zeszyt zrobiony na zamówienie dotarł już do właściciela, więc mogę pokazać. Jedynym życzeniem było użycie tej pięknej serwetki, z którą powstało wcześniej pudełko na CD. Nie chciałam, aby całość została banalnie równo oklejona, więc wymyśliłam inne ułożenie. Miejsca nie oklejone, najpierw pomalowałam złotą metaliczną farbą, potem Cracle Country i farba czarna nakładana gąbeczką. Chyba pasuje:). Całość trochę patynowałam czarną farbą. Na koniec lakier akrylowy z półpołyskiem. Oto efekt (w rzeczywistości chyba lepszy niż na zdjęciach):

A muzycznie dziś Grzegorz Turnau, którego uwielbiam za całokształt. Na jego koncerty mogłabym chodzić choćby codziennie, ale skoro nie za często u nas występuje, muszą wystarczyć mi płyty:)


 
1 , 2 , 3 , 4
Zakładki:
Jeśli podobają Ci się moje prace i chciałabyś mieć podobną, napisz do mnie
Kontakt
Moja galeria
Moje albumy
Odwiedzam
Wszystkie przedstawione modele są mojego autorstwa i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na kopiowanie i umieszczanie ich na innych stronach bez mojej zgody.


Tu kupisz moje prace:

rękodzieło i handmade - ArtMadam

    free counters

    statystyka
    Toplista Decoupage

    HAND MADE - Rękodzieło